Komunikacja w Kuala Lumpur

Read more: Komunikacja w Kuala LumpurDo centrum miasta, w skrócie zwanego tu KLCC (Kuala Lumpur City Center) najczęściej jeżdżę autobusem, często czeka na mnie na przystanku po drugiej stronie ulicy autobus nr 79, zawsze z konduktorem, który nawołuje pasażerów żeby wsiadali, zatrzymuje autobus, jeśli ktoś z daleka biegnie. Któregoś dnia kierowca, który w tym autobusie sprzedawał bilety, nie miał wydać reszty z 10 RM (ok. 10 zł), więc wydał bilet (1 RM) i wziął 70 c drobniakami które miałam. Często także autobusy stają między przystankami jeśli ktoś chce wsiąść lub wysiąść.

Register to read more...

Ogrody i ptaki

Read more: Ogrody i ptakiOd początku pobytu w Kuala-Lumpur wybierałam się do ptasiego ogrodu. W końcu po pewnych kłopotach z trafieniem (niesłusznie pojechałam do dalszej stacji). Park zajmuje ogromny teren w dużej części przykryty siatką. Wejście i przejścia między kolejnymi częściami ogrodu są z podwójnymi  drzwiami, takie śluzy, żeby ptaki nie mogły się przedostać.

Register to read more...

Kuala Lumpur – Kosciół

Kuala Lumpur, 24.06.2012

Read more: Kuala Lumpur – Kosciół

Katedra św. Jana adres No 5 Jalan Bukit Nanas, 50250 Kuala Lumpur  www.stjohnkl.net, msze św. codziennie o 6.30, w pt 1.00 p.m., w soboty 6.30 p.m. (Sunset Mass), a niedziele 8.00 a.m., 10.30 a.m.i 6.00 p.m.

Register to read more...

Dwie wieże

Read more: Dwie wieżeDwie wieże są symbolami Kluala Lumpur. Wieża telewizyjna KL Tower i Twin Tower lub inaczej Petronas Tower. Wieża telewizyjna jest położona na wzgórzu porośniętym dżunglą, można oczywiście wjechać na to wzgórze wygodną jezdnia, ale można też wspiąć się ścieżką przez las.

Register to read more...

(C) prof. Anna Doboszyńska