Komunikacja w Kuala Lumpur

Czytaj więcej: Komunikacja w Kuala LumpurDo centrum miasta, w skrócie zwanego tu KLCC (Kuala Lumpur City Center) najczęściej jeżdżę autobusem, często czeka na mnie na przystanku po drugiej stronie ulicy autobus nr 79, zawsze z konduktorem, który nawołuje pasażerów żeby wsiadali, zatrzymuje autobus, jeśli ktoś z daleka biegnie. Któregoś dnia kierowca, który w tym autobusie sprzedawał bilety, nie miał wydać reszty z 10 RM (ok. 10 zł), więc wydał bilet (1 RM) i wziął 70 c drobniakami które miałam. Często także autobusy stają między przystankami jeśli ktoś chce wsiąść lub wysiąść.

Czytaj więcej: Komunikacja w Kuala Lumpur

Ogrody i ptaki

Czytaj więcej: Ogrody i ptakiOd początku pobytu w Kuala-Lumpur wybierałam się do ptasiego ogrodu. W końcu po pewnych kłopotach z trafieniem (niesłusznie pojechałam do dalszej stacji). Park zajmuje ogromny teren w dużej części przykryty siatką. Wejście i przejścia między kolejnymi częściami ogrodu są z podwójnymi  drzwiami, takie śluzy, żeby ptaki nie mogły się przedostać.

Czytaj więcej: Ogrody i ptaki

Kuala Lumpur – Kosciół

Kuala Lumpur, 24.06.2012

Czytaj więcej: Kuala Lumpur – Kosciół

Katedra św. Jana adres No 5 Jalan Bukit Nanas, 50250 Kuala Lumpur  www.stjohnkl.net, msze św. codziennie o 6.30, w pt 1.00 p.m., w soboty 6.30 p.m. (Sunset Mass), a niedziele 8.00 a.m., 10.30 a.m.i 6.00 p.m.

Czytaj więcej: Kuala Lumpur – Kosciół

Dwie wieże

Czytaj więcej: Dwie wieżeDwie wieże są symbolami Kluala Lumpur. Wieża telewizyjna KL Tower i Twin Tower lub inaczej Petronas Tower. Wieża telewizyjna jest położona na wzgórzu porośniętym dżunglą, można oczywiście wjechać na to wzgórze wygodną jezdnia, ale można też wspiąć się ścieżką przez las.

Czytaj więcej: Dwie wieże

(C) prof. Anna Doboszyńska