Z prasy i dla prasy

Rody uczone. Doboszyńscy. - Forum Akademickie 06/2012

Czytaj więcej: Rody uczone. Doboszyńscy. - Forum Akademickie 06/2012

Pośród przyrody, której piękno znają choćby z „Pana Tadeusza” także ci, którzy nigdy tych stron nie odwiedzili, powstał – dzięki babce Barbarze – żywy ośrodek kultury, spotkań towarzyskich, ale także miejsce pomocy, jakiej potrzebowała okoliczna ludność w różnych życiowych przypadkach.
 Cz. 1 W Gruzji i w Polsce


Czytaj więcej: Rody uczone. Doboszyńscy. - Forum Akademickie 06/2012

Rody uczone. Doboszyńscy. - Forum Akademickie 07-08/2012

Czytaj więcej: Rody uczone. Doboszyńscy. - Forum Akademickie 07-08/2012Rodzinne kontakty stanowią dzisiaj ważne przęsło mostów między Gruzją i Polską, umacniają poddawane historycznym próbom wzajemne relacje i poświadczają tradycyjną gościnność.
 Cz. 2 W Polsce


Kontakt z chorymi jest najważniejszy - Zdrowie, lipiec 2012, Nr 7

Czytaj więcej: Kontakt z chorymi jest najważniejszy - Zdrowie, lipiec 2012, Nr 7Nie wyobrażam sobie życia bez medycyny. Cieszą mnie i dają satysfakcję wykłady i zajęcia ze studentami, funkcja prodziekana ds. pielęgniarstwa, ale kontakt z chorymi jest najważniejszy – mówi prof. Anna Doboszyńska, specjalista chorób układu oddechowego.

Czytaj więcej: Kontakt z chorymi jest najważniejszy - Zdrowie, lipiec 2012, Nr 7

Telewizja Olsztyn - o zagrożeniach zdrowotnych związanych z biernym i czynnym paleniem

http://www.telewizjaolsztyn.pl/25,4712-rozmowa_z_dr_anna_doboszynska.html

Rozmowa z dr Anną Doboszyńską, prof UWM Kierownikiem Katedry Pulmonologii i Infekcjologii o zagrożeniach zdrowotnych związanych z biernym i czynnym paleniem.

Wioletta Wojnicka Telewizja Olsztyn

 

 

Otwarcie kliniki pulmonologicznej w Olsztynie - Olsztyn24.com, 2012-10-15

Czytaj więcej: Otwarcie kliniki pulmonologicznej w Olsztynie - Olsztyn24.com, 2012-10-15Cały artykuł: W szpitalu pulmonologicznym będą kształcić lekarzy

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie dołączył do grupy szpitali ściśle współpracujących z Wydziałem Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dzisiaj (15.10) w szpitalu uroczyście otwarto Klinikę Pulmonologiczną - Oddział Pulmonologiczny, na którym wiedzę o chorobach płuc będą zdobywać przyszli lekarze wykształceni na UWM.

(...)

Prof. Maksymowicz podkreśla też znaczenie otwartej dziś kliniki pulmonologicznej, zarówno dla pacjentów, jak i studentów.

- Jest to klinika prowadzona przez samodzielnego pracownika naukowego prof. dr hab. n. med. Annę Doboszyńską, wybitnego pulmonologa, która przez 30 lat pracowała na Akademii Medycznej, a potem na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. To gwarancja jakości na poziomie nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym - mówi prof. Maksymowicz. - Otwarcie kliniki ma także duże znaczenie dla studentów Wydziału Nauk Medycznych. Stworzono im tutaj świetne warunki. Teraz studentom pozostaje tylko uczyć się dobrze i rozwijać się.

(...)

Źródło: Olsztyn24.com

POZDROWIENIA Z MALEZJI - List do Pani, wrzesień 2012, Nr 207

Czytaj więcej: POZDROWIENIA Z MALEZJI - List do Pani, wrzesień 2012, Nr 207 
Nie sądziłam nigdy, że los rzuci mnie aż tak daleko od Polski i do tak pięknego kraju jak Malezja. Zaledwie wiedziałam dotąd, gdzie w przybliżeniu szukać jej na mapie a tu – skierowane do mnie zaproszenie najpierw na rozmowę z przedstawicielami uniwersytetu z Kuala Lumpur tu w Warszawie, a potem zaproszenie od dziekana wydziału Lekarskiego USIM (University Saint Islam Malaysia) i moja szybka decyzja i oto po dwudziestu godzinach podróży znalazłam się w tak odległym zakątku globu. Zaproszenie dostałam jako visiting profesor. Jestem tu niespełna dwa miesiące, ale wrażeń różnych mam wiele, a ponieważ nie chcę ich zatrzymywać tylko dla siebie postanowiłam podzielić się nimi z Wami. Może przed opowieścią o mojej pracy, spotkanych ludziach, urokach stolicy, spróbuję wam przypomnieć, zanim same otworzycie atlas, kilka danych o miejscu, w którym teraz żyję. 

 

Czytaj więcej: POZDROWIENIA Z MALEZJI - List do Pani, wrzesień 2012, Nr 207