1_0[1]

Odznaczenie Pani Profesor Anny Doboszyńskiej

W październiku minęło 10 lat od powstania Kliniki Pulmonologii, którą kieruje prof. dr hab. n. med. Anna Doboszyńska.

Z tej okazji podczas VII edycji Konferencji „Pulmonologiczne Przypadki Kliniczne”, która odbyła się w dniach 23-24.09.2022, I sesja poświęcona była 10-leciu Kliniki Pulmonologii UWM W-MCCHP w Olsztynie. Sesję prowadzili: Prof. dr hab. n. med. Anna Doboszyńska, mgr Wioletta Śląska-Zyśk – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie w Olsztynie, dr Stanisław Ejdys – Prezes Fundacji Pulmonologia dla Warmii i Mazur.

Była to idealna okazja do krótkiego podsumowania, co zostało osiągnięte i co jeszcze przed nami. Przemówienia wygłosili przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie m. in. Prorektor ds. Collegium Medicum Prof. Sergiusz Nawrocki, Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego Prof. Jadwiga Snarska, Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Wydziału Lekarskiego Prof. Marcin Mycko i Prof. Wojciech Maksymowicz. A także wieloletnia Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie Mgr inż. Irena Petryna.

14 listopada w Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie odbyła się uroczystość, podczas której Pani Profesor otrzymała z rąk Pana Marcina Kuchcińskiego, Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Możliwość komentowania została wyłączona.