2

”Osobowości Roku” na Warmii i Mazurach, Olsztyn.com.pl, 22.01.2023

W weekend w auli Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyła się 28 gala „Osobowość Roku Warmii i Mazur” Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, jak również 25 odsłona charytatywnego balu Rotary Club Olsztyn i fundacji „Przyszłość dla dzieci”. Kapituła nagrodziła osobowości spoza biznesu, które w sposób szczególny wyróżniły się w dziedzinie kultury, nauki, działalności społecznej i charytatywnej oraz działalności na rzecz regionu.

W kategorii „medycyna” za niezwykle bogaty dorobek naukowy i dydaktyczny, wybitną działalność lekarską, pracę na rzecz utworzenia i prowadzenia kliniki pulmonologii oraz pracę jako lekarz wolontariusz nagrodę otrzymała prof. Anna Doboszyńska.

– Czuje się trochę nieswojo. Rzadko mi się zdarza być w towarzystwie biznesu – powiedziała przed zgromadzonymi. – Jestem bardzo wdzięczna i wzruszona. To jest coś niezwykłego. Jest to docenienie 10 lat mojego życia, całkiem nowego życia w Olsztynie. Dziesięć lat prowadzenia organizacji, prowadzenia kliniki i wspólnie z kolegami leczenia chorych, uczenia studentów. Przyjmuje tę nagrodę nie jako ja, tylko w imieniu kolegów i moich współpracowników.

Źródło: olsztyn.com.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.